درباره ما

اکسیر آسو یک شرکت تولیدکننده اسید سولفونیک با برند تجاری آسوکس و تگزاپون با برند تجاری آپونکس می باشد که در شهرک صنعتی سلطانیه واقع در 45 کیلومتری شهر زنجان قرار گرفته است. پلنت اکسیر آسو یکی از جدیدترین سایت های تولید این دو ماده ارزشمند است که توسط شرکت کران انرژی طراحی و ساخته شده است. اکسیر آسو با استانداردهای متفاوتی پایه ریزی شده و اداره می گردد که این شرکت صنایع شیمیایی را به یکی از قدرتمندترین و در عین حال اخلاق مدارترین شرکت های این حوزه در ایران تبدیل نموده است.

شعار سازمانی اکسیر آسو در برگیرنده فرهنگی ست که سازمان با آن اداره می شود “نوآوری چشم انداز ماست” . اکسیر آسو همواره به دنبال پیاده سازی آخرین استانداردها و به روز ترین تکنولوژی هاست. این سازمان متشکل از بهترین هاست و فرهنگ پاسخ دهی، نوآوری، پایداری و مشتری مداری را اصل اساسی خود قرار داده است.

اسید سولفونیک متداول ترین ماده اولیه صنایع شوینده است که در دسته سورفکتانت ها قرار می گیرد. سورفکتانت ها همچون تگزاپن و اسید سولفونیک به دلیل ساختار مولکولی ویژه ای که دارند می‌توانند چربی‌ها را در خود حل کرده و آلودگی و چربی را از محیط شستشو خارج کنند.

سولفونیک اسید به رنگ قهوه ای روشن بوده و ویسکوزیته بالایی (تقریبا در حد عسل روان) دارد. اسیدهای سولفونیک از طریق فرآیند سولفوناسیون تولید می شوند.

تکنولوژی

سولفاتها و سولفوناتهای ارگانیک در صنعت با استفاده از واکنش ترکیبات کربنی (آلکیل بنزن ها، الکل های چرب، الکل های چرب اتوکسیله) با گاز SO3 رقیق شده تولید می شوند. به این واکنش بر اساس گروه عاملی تشکیل شده، سولفوناسیون و یا سولفاسیون گفته می شود.  در اکسیر آسو سولفوناسیون در راکتور MFTR انجام می شود.

اسیدهای سولفونیک تولید شده در این فرآیند می توانند به صورت مستقیم وارد بازار شده و فروخته شوند. در غیر این صورت اسیدهایی که در واحد سولفوناسیون و یا سولفاسیون تولید می شوند توسط نمک های ارگانیک متناسب خنثی سازی می گردند.

پلنت سولفوناسیون و سولفاسیون اکسیر آسو شامل واحدهای زیر می باشد:

سوخت گوگرد و تشکیل گاز SO3
پس از ذوب گوگرد در کوره ذوب، گوگرد مذاب وارد کوره سوخت شده و می سوزد تا گاز SO2 تشکیل شود. پس از این مرحله، گاز SO2 وارد بستر کاتالیستی می شود تا تبدیل به گاز SO3 گردد.

واحد ذوب گوگرد

در این مرحله، گوگرد که به صورت پودری خریداری و انبارش شده، وارد کوره شده و با تنظیم دما و فشار در محدوده مشخص، ذوب می گردد تا برای فرایند مرحله بعدی که سوخت گوگرد است، آمده شود.

واحد خشک کاری هوا

در این واحد، هوای محیط وارد بسترهای جذب رطوبت شده و تا حد زیادی خشک می گردد. وجود رطوبت در فرآیند موجب تولید محصولات جانبی مخرب شده و راندمان واحد سولفوناسیون را که قلب فرایند است، پایین می آورد.

تصفیه گاز خروجی
پس از خروج محصول اصلی و گاز واکنش نداده از راکتور، گاز در ابتدا وارد فیلتر الکترواستاتیکی می شود تا میست ها و قطرات مایعی که وارد گاز شده اند از آن جدا شوند. گاز خروجی از فیلتر الکترواستاتیک که عاری از قطرات مایع است، وارد اسکرابر می شود تا با خنثی کننده های مناسب واکنش داده و گازی عاری از هرگونه آلایندگی وارد جو گردد.

خنثی سازی
در برخی انواع از اسیدهای سولفونیک و یا تگزاپون، بایستی پس از تولید محصول و پیش از انتقال آن به مخازن ذخیره، برای بالاتر بردن پایداری محصول، با استفاده از باز های متناسب، آن را خنثی نمود.

سولفوناسیون
گاز SO3 تشکیل شده در بستر کاتالیستی، وارد مهم ترین تجهیز فرایند سولفوناسیون که راکتور است می شود تا در ترکیب با آلکیل بنزن خطی LAB به محصول اصلی که اسید سولفونیک است تبدیل شود.

× ?How can I help you